logotyp

O škole T. G. Masaryka

Charakteristika školy T. G. Masaryka v Českých Budějovicích

Charakteristika školy T. G. Masaryka v Českých Budějovicích

Škola T. G.Masaryka stojí v okrajové části města s dobrou dostupností městskou hromadnou dopravou i autobusovou dopravou z okolních obcí. I když nejsme spádová škola, jezdí k nám i děti z jiných částí města a jiných obcí. Základní škola T. G. Masaryka má pouze 1. stupeň, to je 1. - 5. ročník s maximálně 120 žáky.
Ve školní družině pracují dvě oddělení. Náplň práce je rekreační a oddychová.
Škola T. G. Masaryka je samostatným právním subjektem se součástmi: 
základní škola, mateřská škola, školní družina a školní jídelna.

Ve škole je tělocvična, kterou využívá k výuce a pohybovým hrám škola, školní družina i mateřská škola. V těsné blízkosti školy je zahrada a hřiště, které dětem z MŠ i ZŠ umožňuje denní pobyt na zdravém vzduchu. Sociální zařízení je po celkové rekonstrukci a odpovídá jak množstvím, tak úrovní hygienickým požadavkům.

Škola T. G. Masaryka má světlé, čisté a estetické prostory.  Na jejím vzhledu se podílejí ve velké míře i děti a učitelé. Je dobře vybavena moderními učebními pomůckami, (např. dvě interaktivní tabule), je zde instalována počítačová síť, kterou využívají žáci i zaměstnanci školy. Součástí školy je žákovská knihovna, v níž si děti každý týden mohou půjčit beletrii i odbornou literaturu k samostatné četbě.

Jsme základní školou rodinného typu. Rodiče mají možnost se po domluvě s učitelem zúčastnit vyučování. Třikrát ročně se mohou rodiče na konzultačním odpoledni informovat o prospěchu a chování svého dítěte. O základních skutečnostech týkajících se školy jsou rodiče informováni vždy začátkem školního roku formou letáku a na webových stránkách školy. Od roku 2006  pracuje na naší škole  Rada školy.

Samozřejmou službou naší školy je možnost stravování dětí trpících celiakií. Obědy podle vyhlášky z roku 2015 dovážíme z menzy Jihočeské univerzity.

Škola T. G. Masaryka je zapojena do dlouhodobých projektů zaměřených na zdravý způsob života- Zdravé zuby, MRKEV,  Žáci  každý rok absolvují výukový pobyt zaměřený na poznávání přírody  ve Střediscích ekologické výchovy například „Pod skálou“ ve Stožci.

HOME ZŠ A MŠ TGM Masaryka
Základní škola
Mateřská škola
Školní družina

Rudolfovská 143, České Budějovice
tel.: 775 700 036, 775 700 037
e-mail: zstgmcb@volny.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign