Soutěže ve školním roce 2014/2015

Účast žáků naší školy na soutěžích v roce 2014/2015

Hrdějovický Vavřínek
Tradiční soutěž v recitaci Hrdějovický Vavřínek proběhl 24. února v Základní škole v Hrdějovicích. Naši školu reprezentovali nejlepší recitátoři ze školního kola: Terezka Tučková, Ondra Němec, Natálka Pechočová, Martin Duchoň, Lucka Prášková a Barča Kroufková.
Natálka Pechočová (2. třída) a Lucka Prášková (4. třída) si ze soutěže odvezly diplom za 3. místo, každá ve své kategorii. Ostatní si odvezli tradičně krásný skleněný přívěšek ve tvaru vavřínového listu a hezký pocit, že i když nezvítězili, určitě neodcházejí poraženi.

Mlýnek v Mladém
V ZŠ a MŠ Vl. Rady se 24. března konala soutěž Mlýnek v Mladém. Vybraní žáci z naší školy (M. Duchoň, D. Papežík, L. Kotásková, D. Klepsatel, J. Kovářová aj. Hájková) v tichém soustředění porovnávali svou schopnost užívat český jazyk s žáky ostatních malých škol.
Titul úspěšný řešitel získali Martin Duchoň (3. třída) a Denis Klepsatel
(4. třída).

Vrátecký Picasso
Na půdě naší školy se 21. dubna konal již pátý ročník výtvarné soutěže Vrátecký Picasso. Pozvání do poroty přijaly opět akademická malířka Renata Klogner Štolbová, výtvarnice Marta Vaverková a ezoterička Zdeňka Kottová. Soutěžilo se opět ve třech kategoriích, děti malovaly obrázek na téma „Moje vysněná zahrada“. Jak už se stalo zvykem, porota měla i tentokrát opravdu hodně těžké rozhodování.
Z naší školy získal „Zvláštní ocenění poroty“ za originální ztvárnění námětu Michal Šimera (5. třída).

Olešnický lístek
15. května vyrazili naši žáci Jana Kovářová, Káťa Pekárková a Martin Duchoň spolu s panem ředitelem na přírodovědnou soutěž Olešnický lístek.
Janička Kovářová (5. třída) opět nezklamala a díky svým úžasným znalostem obsadila 1. místo. Gratulujeme!!!

O pohár starosty obce Borek
Na turnaj ve fotbale O pohár starosty obce Borek jsme se vydali 10. června v hojném počtu (mužstvo + náhradníci a roztleskávačky) a bojovné náladě. Hrálo se ve dvou základních skupinách. Skupina A měla 4 týmy a skupina B 3 týmy. Naši hráli ve skupině B a postoupili do finálového utkání s týmem ZŠ Borek. Zápas byl napínavý do posledního okamžiku, kdy jsme v boji o první místo nakonec prohráli o jednu jedinou penaltu.
Nakonec jsme tedy získali stříbrnou medaili pro všechny a pohár, který si vystavíme ve škole. Navíc náš gólman Vítek Šnedorfer si vychytal titul „Nejlepšího brankáře turnaje“. Gratulujeme kluci, bojovali jste jako lvi a byli jste opravdu výborní!!!

Výtvarná soutěž „O knihovnu plnou knih“ a „Cestou dvou bratří“
Do první soutěže jsme zaslali vybrané práce žáků 5. třídy na téma „Moje oblíbené město“. V soutěži uspěl Michal Šimera a vyhrál 5 knih z nakladatelství Albatros dle svého výběru.
Soutěž „Cestou dvou bratří“ je vyhlašována každý rok k příležitosti výročí příchodu Cyrila a Metoděje. Vybrali jsme a zaslali několik prací páťáků, ale tentokrát se porotě líbily práce žáků z jiných škol.

Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy v soutěžích a oceněným žákům GRATULUJEME!!!